Italijanke slavile u Rumuniji

SENIORKE – KUP CEV 2019. – FINALE

Odbojkašice italijanskog Busto Arsicija zabeležile su maksimalnu pobedu u prvoj utakmici finala Kupa CEV 2019. Busto Arsicio je savladao Albu iz Blaža (Marina Vujović, Nađa Ninković, Maja Aleksić, Ana Lazarević, Aleksandra Ćirović, Darko Zakoč, Aleksandar Kukrić, Stevan Ljubičić, Bojan Perović) sa 3:0, po setovima 25:19, 25:16 i 25:14, posle 66 minuta igre.

Ana Lazarević je osvojila 7 poena (1 as, 17 prijema, napad 20 – 6), a Nađa Ninković 3 poena (1 blok, napad 12 – 2). Maja Aleksić je ulazila u igru tokom prva dva seta (napad 2 – 0), a Aleksandra Ćirović na servis u drugom i trećem setu, dok je Marina Vujović imala 10 prijema.

Druga utakmica finala odigraće se narednog utorka, 26. marta od 20.30 časova u Italiji (Busto Arsicio).