Slavlje Albe i Busto Arsicija u gostima

SENIORKE – KUP CEV 2019. – POLUFINALE

Odigrane su prve utakmice polufinala Kupa CEV 2019. u konkurenciji odbojkašica, a pobede su zabeležila oba gostujuća tima.

Alba Blaž (Suzana Ćebić, Marina Vujović, Nađa Ninković, Maja Aleksić, Ana Lazarević, Aleksandra Ćirović, Darko Zakoč, Aleksandar Kukrić, Stevan Ljubičić, Bojan Perović) je u duelu rumunskih ekipa, u prvom meču odigranom u Bakauu, savladala domaću Stincu sa 3:0 (25:12, 25:16, 25:16). Nađa Ninković je osvojila 6 poena (2 bloka, napad 8 – 4), Ana Lazarević 7 poena (1 as, 1 blok, 20 prijema, napad 15 – 5), Maja Aleksić 3 poena (1 as, 1 blok, napad 4 – 1), dok je Marina Vujović imala 8 prijema. Aleksandra Ćirović je ulazila u igru u trećem setu, a Suzana Ćebić nije bila u sastavu zbog povrede.

U drugom polufinalu, koji je kao prvi arbitar sudio Dejan Rogić, međunarodni sudija iz Srbije, italijanski Busto Arsicio je u Bekeščabi savladao istoimeni domaći tim sa 3:0 (25:23, 25:14, 25:18). U mađarskoj ekipi, Ferenc Karolj je drugi trener, a Sofija Medić je tokom prva dva seta osvojila 3 poena (2 asa, napad 3 – 1).

Sibiju će biti domaćin revanš meča Alba – Stinca, u utorak, 5. marta od 16.00 časova po našem vremenu, dok će meč u Busto Arsiciju početi u 20.30 časova.