Minimalna pobeda “crno – belih”

SENIORI – KUP CEV 2015.

Odbojkaši Partizana Vizure ostvarili su minimalnu pobedu u prvoj utakmici šesnaestine finala Kupa CEV 2015. “Crno – beli” su večeras, u dvorani Šumice, pobedili SCM Krajovu iz Rumunije, za koju igraju Predrag Bićanin i Petar Turanjanin, sa 3:2, po setovima 25:18, 25:16, 21:25, 18:25 i 15:12, posle 114 minuta igre. Revanš utakmica će se odigrati u sredu, 19. novembra od 18,15 časova po našem vremenu u dvorani “Olcenija” u Krajovi.

Po pravilima CEV za pobede od 3:0 i 3:1 dobijaju se 3 boda. U slučaju rezultata 3:2, pobednik dobija 2, a poraženi 1 bod. Ukoliko su posle dve utakmice rivali izjednačeni po broju bodova odmah po završetku druge utakmice igraće se “zlatni set” do 15 poena.

Ukoliko eliminišu Rumune, “crno – beli” će u osmini finala, 3. i 17. decembra, igrati protiv pobednika duela Kečkemet (HUN) – Dinamo Bukurešt (ROU).