Sjajnim Novosađanima set protiv Trentina

SENIORI – KUP CEV 2015.

Odbojkaši Vojvodine NS Seme poraženi su u prvom meču šesnaestine finala Kupa CEV, iako su pružili sjajnu partiju i bili nadomak iznenađenja protiv četvorostrukih svetskih i trostrukih evropskih prvaka iz Italije. Dijatek Trentino je večeras, u maloj sali SPC “Vojvodina” u Novom Sadu, pobedio Vojvodinu NS Seme sa 3:1, po setovima 22:25, 25:21, 26:24 i 25:18, posle 107 minuta igre. Revanš meč će se odigrati u sredu, 19. novembra od 20,30 časova u dvorani Palatrento u Trentu.

Pobednik duela Vojvodina NS Seme – Trentino igraće u osmini finala, 3. i 17. decembra, protiv pobednika dvomeča Mladost Brčko (BIH) – Makabi Tel Aviv (ISR).

Po pravilima CEV za pobede od 3:0 i 3:1 dobijaju se 3 boda. U slučaju rezultata 3:2, pobednik dobija 2, a poraženi 1 bod. Ukoliko su posle dve utakmice rivali izjednačeni po broju bodova odmah po završetku druge utakmice igraće se “zlatni set” do 15 poena.