Marko Ivović i Pariz osvojili titulu pobednika Kupa CEV posle “zlatnog seta” – Ivović najbolji igrač finala

SENIORI – KUP CEV 2014.

Pariz Volej, za koji igra Marko Ivović, osvojio je titulu pobednika Kupa CEV 2014, pošto je savladao Guberniju iz Nižnjeg Novgoroda, za koju igra Miloš Nikić, sa 15:11 u “zlatnom setu”. Marko Ivović, primač Pariza, proglašen je za najboljeg igrača (MVP) finala.

Pariz je u reuglarnom toku meča, odigranom večeras u Parizu, pobedio Guberniju sa 3:1, po setovima 25:23, 23:25, 25:21 i 25:19, posle 109 minuta igre. U prvom meču, odigranom u Rusiji, Gubernija je pobedila Pariz sa 3:0 (25:15, 25:18, 25:21).

Po propozicijama CEV, za pobede od 3:0 i 3:1 dobijaju se 3 boda. Ukoliko ekipe osvoje isti broj bodova, o konačnom pobedniku odlučuje “zlatni set”.

Utakmicu u dvorani Šarpi stadiona Šarleti posmatralo je 1000 gledalaca, a sudili su Bajram Dikmentepe iz Turske i Vim Kambre iz Beglije.

SENIORI – KUP CEV 2014. – FINALE:

PRVA UTAKMICA:

NIŽNJI NOVGOROD – SREDA, 26. MART:

Gubernija Nižnji Novgorod (RUS) – Pariz Volej (FRA)           3:0 (25:15, 25:18, 25:21)

DRUGA UTAKMICA:

PARIZ – SUBOTA, 29. MART:

Pariz Volej (FRA) – Gubernija Nižnji Novgorod (RUS)           3:1 (25:23, 23:25, 25:21, 25:19) – “ZLATNI SET”:        15:11

MVP: MARKO IVOVIĆ (Pariz Volej)