Fantastična NIS Vojvodina slavila u Poatijeu

SENIORI – KUP CEV – ŠESNAESTINA FINALA

Odbojkaši NIS Vojvodine iz Novog Sada tirjumfovali su u prvom meču šesnaestine finala Kupa CEV u Francuskoj. Novosađani su večeras kao gosti savladali Poatije sa 3:2, po setovima 25:23, 25:19, 21:25, 18:25 i 15:13, posle 111 minuta igre. Revanš utakmica će se odigrati naredne srede, 24. novembra od 18,00 časova u Maloj sali SPC Vojvodina u Novom Sadu. Propozicijama takmičenja u Kupu CEV predviđeno je da, ukoliko obe ekipe ostvare po jednu pobedu, bez obzira na rezultat, o plasmanu u naredni krug odlučuje „zlatni set“. Novosađani će u svakom slučaju nastaviti takmičenje u Evropskim kupovima. Ukoliko eliminiše Poatije, NIS Vojvodina će u osmini finala Kupa CEV igrati protiv pobednika dvomeča Lenik (Belgija) – Lozana (Švajcarska), a ukoliko budu eliminisani iz Kupa CEV, Novosađani će takmičenje nastaviti u šesnaestini finala GM Kapital Kupa izazivača.