U finalu odbojkaša Trentino – Galatasaraj

SENIORI – KUP CEV 2019. – POLUFINALE

Italijanski Trentino Itas, za koji igraju Uroš Kovačević i Srećko Lisinac, i turski Galatasaraj Istanbul igraće u finalu Kupa CEV 2019. Trentino je u polufinalu zabeležio dve pobede protiv grčkog Olimpijakosa iz Pireja, dok je Galatasaraj eliminisao ruski Kuzbas iz Kemerova posle “zlatnog seta”.

U revanš meču odigranom u Italiji, Trentino je savladao Olimpijakos sa 3:1 (25:19, 25:19, 17:25, 25:17). Kovačević je tokom prva dva seta osvojio 3 poena (1 blok, 15 prijema, napad 10 – 2), dok Lisinac nije bio u sastavu. Drugi arbitar utakmice bila je Svetlana Zotović, međunarodni sudija iz Srbije.

U drugom polufinalu, u Istanbulu, Galatasaraj je eliminisao ruski Kuzbas iz Kemerova trijumfom u “zlatnom setu” sa 15:10. U regularnom toku meča rezultat je bio identičan kao u prvom meču u Rusiji, s tim što je slavio Galatasaraj – 3:1 (18:25, 25:19, 25:21, 25:17).

Finalne utakmice će se odigrati 19. marta u Trentu i 26. marta u Istanbulu.