BPS gensp

Vojvodini NS seme dva seta u Nemačkoj

SENIORI – KUP CEV 2019.

Vojvodina NS seme, prvak Srbije i pobednik Banka Poštanska štedionica Super lige, pretrpela je minimalni poraz u prvoj utakmici šesnaestine finala Kupa CEV 2019. Nemački Hipo Tirol Alpen Volejs Hahing je večeras, u Unterhahingu, predgrađu Minhena, pobedio Vojvodinu NS seme sa 3:2, po setovima 25:19, 25:20, 21:25, 25:27 i 15:13, posle 121 minuta igre.

Izjava Duška Nikolića

Izjava Stefana Kovačevića

Izjava Vuka Todorovića

Revanš meč će se odigrati naredne srede, 5. decembra od 20.00 časova u maloj sali SPC Vojvodina u Novom Sadu.

Po propozicijama CEV, za pobede od 3:0 i 3:1 pobednik dobija 3 boda. Ukoliko se meč završi rezultatom 3:2, pobednik dobija 2, a poraženi 1 bod. Ukoliko obe ekipe imaju isti broj pobeda i bodova, o ukupnom pobedniku će odlučiti “zlatni set”, koji će se odigrati odmah po završetku druge utakmice. “Zlatni set” se igra do 15 poena.

Ukoliko eliminiše Nemce, Vojvodina NS seme će u osmini finala Kupa CEV 2019. (19. decembar i 16. januar) igrati protiv pobednika duela Trentino Itas (ITA) – Lozana (SUI).