Sjajni Novosađani maksimalni u Ukrajini

SENIORI – KUP CEV 2018.

Odbojkaši Vojvodine NS seme iz Novog Sada zabeležili su maksimalnu pobedu u prvoj utakmici šesnaestine finala Kupa CEV 2018. Vojvodina NS seme je večeras u Lavovu, u Ukrajini, savladala domaći Barkom Kažanji sa 3:0, po setovima 25:16, 25:23 i 33:31, posle 85 minuta igre.

Druga utakmica Vojvodina NS seme – Barkom Kažanj Lavov na programu je u sredu, 20. decembra od 18.00 časova u dvorani SPC Vojvodina u Novom Sadu.

Po propozicijama CEV, za pobede od 3:0 i 3:1 dobijaju se 3 boda, a ukoliko je rezultat 3:2, pobednik dobija 2 boda, a poraženi 1 bod. Ukoliko obe ekipe posle dve utakmice imaju isti broj bodova, konačnog pobednika će odlučiti “zlatni set” (do 15 poena), koji će se odigrati odmah po završetku druge utakmice.

Vojvodina NS seme će u slučaju trijumfa u osmini finala (17. i 31. januar) igrati protiv pobednika dvomeča između finskog Rovanijemija i poljske Aseko Rešovije iz Žešova.