Evropsko prvenstvo za juniorke 2010.

Srbija jedina sa dve medalje

JUNIORKE I JUNIORI – XXII EP 2010.

Juniorke Srbije su osvojile srebrnu medalju na XXII EP 2010, koje je odigrano u Zrenjaninu i Nišu, dok su juniori Srbije osvojili bronzanu medalju na XXII EP 2010. u Belorusiji. Srbija je jedina zemlja koja ima osvajače medalja u obe konkurenciji. Na EP 2010. za juniorke, medalje su osvojili Italija, Srbija i Češka, a u konkurenciji juniora Rusija, Bugarska i Srbija.

Šesto zlato za Italiju – drugo srebro za Srbiju

JUNIORKE – XXII EP 2010.

Juniorke Italije osvojile su šesti put u istoriji, četvrti put za redom, titulu prvaka Evrope, dok je Srbija drugi put osvojila srebrnu medalju na prvenstvima Evrope. Italija je večeras u finalu, u dvorani Čair, u prisustvu 1800 gledalaca, pobedila Srbiju sa 3:1, po setovima 19:25, 20:25, 25:23 i 21:25, posle 104 minuta igre. Ana Bjelica, korektor Srbije, proglašena je za najboljeg poentera prvenstva, a Danica Radenković, kapiten Srbije, za najboljeg tehničara šampionata.

Sedma bronza za Češku

Juniorke Češke osvojile su treće mesto i bronzanu medalju na XXII EP 2010. u Nišu, odnosno 12 medalju (1 zlato, četiri srebra, 7 bronzi) na prvenstvima Evrope. Češka je večeras u utakmici za treće mesto pobedila Nemačku sa 3:1, po setovima 25:17, 18:25, 25:22 i 25:23, posle 106 minuta igre.

Drugo finale za Srbiju

Juniorke Srbije igraće u finalu XXII EP 2010. u Nišu, protiv Italije, sutra od 20,00 časova. Srbija je večeras u drugom polufinalu savladala Češku sa 3:0, po setovima 25:17, 25:22 i 28:26, posle 86 minuta žestoke borbe. Srbija će sutra drugi put u istoriji prvenstava Evrope igrati u finalu. U Prešovu 2004. godine, Srbija je osvojila srebrnu medalju, pošto je poražena od Italije.

Italija prvi finalista

Italija je prvi finalista XXII EP 2010. Italijanke su večeras u Nišu, u prvom polufinalu, pobedile Nemačku sa 3:1, po setovima 25:19, 12:25, 25:21 i 25:20, posle 98 minuta igre. U drugom polufinalu, od 20,00 časova, igraće Srbija i Češka.

Turska i Slovačka za peto, a Rusija i Slovenija za sedmo mesto

Turska je danas u razigravanju za plasman od 5. – 8. mesta savladala Sloveniju sa 3:1, po setovima 25:22, 25:20, 16:25 i 25:21, posle 110 minuta igre. Turska će sutra od 15,00 časova igrati protiv Slovačke u meču za peto mseto, dok će se od 12,30 časova sastati Rusija i Slovenija u meču za sedmo mesto.

Slovačka će se boriti za peto, a Rusija za sedmo mesto

Juniorke Slovačke igraće sutra od 15,00 časova utakmicu za peto mesto na XXII EP 2010. u Nišu, protiv pobednika meča Turska – Slovenija. Slovačka je danas u razigravanju za plasman od 5. – 8. mesta pobedila Rusiju sa 3:0, po setovima 25:18, 25:21 i 25:14, posle 70 minuta igre.

Peta pobeda Srbije

Srbija je ostvarila i petu pobedu u I grupi XXII EP 2010. u Nišu, pošto je večeras 5. kolu pobedila Belgiju sa 3:1, po setovima 27:29, 25:18, 25:14 i 25:20, posle 101 minuta igre. Žreb za polufinale održaće se večeras u Nišu. U polufinalu će igrati pobednici grupa protiv jedne od drugoplasiranih ekipa. To znači da se u polufinalu mogu sastati reprezentacije iz iste grupe, a jedino se ne mogu sastati pobednici grupa u polufinalu.

Slovenija u razigravanju za plasman od 5. – 8. mesta

Slovenija, debitant na prvenstvima Evrope, osvojila je četvrto mesto u I grupi XXII EP 2010. u Nišu i u subotu će igrati u razigravanju za plasman od 5. – 8. mesta protiv Turske. Slovenija je danas, u poslednjem, 5. kolu pobedila Holandiju sa 3:2, po setovima 16:25, 20:25, 25:23, 25:22 i 15:12, posle 118 minuta igre. Žreb za polufinale održaće se večeras u Nišu, po završetku utakmice Srbija – Belgija. U polufinalu će igrati pobednici grupa protiv jedne od drugoplasiranih ekipa. To znači da se u polufinalu mogu sastati reprezentacije iz iste grupe, a jedino se ne mogu sastati pobednici grupa u polufinalu.

Češka u polufinalu – Srbija prva u grupi, u polufinalu protiv Nemačke ili Češke

Češka je poslednji polufinalista XXII EP 2010, pošto je danas,  u odlučujućem meču 5. kola I grupe u Nišu, savladala Rusiju sa 3:1, po setovima 25:23, 25:23, 25:27 i 25:12, posle 111 minuta igre. S obzirom na set količnik, bez obzura na rezultat utakmice protiv Belgije, Srbija je obezbedila prvo mesto u grupi, pa će u polufinalu igrati protiv Nemačke ili Češke. Žreb za polufinale održaće se večeras u Nišu, po završetku utakmice Srbija – Belgija. U polufinalu će igrati pobednici grupa protiv jedne od drugoplasiranih ekipa. To znači da se u polufinalu mogu sastati reprezentacije iz iste grupe, a jedino se ne mogu sastati pobednici grupa u polufinalu.

Srbija u polufinalu – završeno takmičenje u Zrenjaninu

Juniorke Srbije plasirale su se u polufinale XXII EP 2010, pošto su večeras zabeležile četvrtu uzastopnu pobedu u I grupi u Nišu. Srbija je večeras u trećem meču 4. kola pobedila Sloveniju sa 3:1, po setovima 22:25, 25:22, 25:10 i 25:18, posle 96 minuta igre. U poslednjoj utakmici 5. kola II grupe u Zrenjaninu, Turska je savladala Mađarsku sa 3:1, po setovima 21:25, 25:12, 25:19 i 25:17, posle 95 minuta igre. Žreb za polufinale održaće se sutra uveče u Nišu, po završetku poslednje utakmice. U polufinalu će igrati pobednici grupa protiv jedne od drugoplasiranih ekipa. To znači da se u polufinalu mogu sastati reprezentacije iz iste grupe, a jedino se ne mogu sastati pobednici grupa u polufinalu.

Italija pobednik grupe u Zrenjaninu – Treća pobeda Rusije u Nišu

Italija se plasira u polufinale XXII EP 2010. u konkurenciji juniorki, pošto je osvojila prvo mesto u II grupi u Zrenjaninu. Italija je danas u drugom meču poslednjeg, 5. kola pobedila Slovačku sa 3:0, po setovima 25:22, 25:13 i 25:18, posle 70 minuta igre. U drugoj utakmici 4. kola I grupe u Nišu, Rusija je savladala Holandiju sa 3:0, po setovima 25:23, 25:22 i 25:23, posle 80 minuta igre i tako ostala u trci za polufinale. Žreb za polufinale održaće se sutra uveče u Nišu, po završetku poslednje utakmice. U polufinalu će igrati pobednici grupa protiv jedne od drugoplasiranih ekipa. To znači da se u polufinalu mogu sastati reprezentacije iz iste grupe, a jedino se ne mogu sastati pobednici grupa u polufinalu.

Nemačka u polufinalu – Češka i dalje u trci za polufinale

Nemačka je prvi polufinalista XXII EP 2010. u konkurenciji juniorki. Nemačka je danas u prvom meču poslednjeg, 5. kola II grupe u Zrenjaninu pobedila Poljsku sa 3:1, po setovima 29:27, 25:27, 25:22, 25:17, posle 106 minuta igre i tako obezbedila učešće u polufinalu. Drugi polufinalista iz II grupe biće poznat posle utakmice Italija – Slovačka. Pobednik meča će izboriti plasman u polufinale. U prvoj utakmici 4. kola I grupe u Nišu, Češka je savladala Belgiju sa 3:0, po setovima 25:18, 25:16 i 25:16, posle 74 minuta igre i tako ostala u trci za polufinale. Žreb za polufinale održaće se sutra uveče u Nišu, po završetku poslednje utakmice. U polufinalu će igrati pobednici grupa protiv jedne od drugoplasiranih ekipa. To znači da se u polufinalu mogu sastati reprezentacije iz iste grupe, a jedino se ne mogu sastati pobednici grupa u polufinalu.

Slovačka izjednačena sa Italijom i Nemačkom

U trećoj utakmici 4. kola II grupe XXII EP 2010. u Zrenjaninu, Slovačka je pobedila Mađarsku sa 3:0, po setovima 25:18, 25:18 i 25:19, posle 71 minuta igre i na tabeli se izjednačila po broju bodova sa Italijom i Nemačkom uoči poslednjeg, 5. kola.

Pobeda Srbije u fantastičnom meču protiv Rusije

Juniorke Srbije zabeležile su treću uzastopnu pobedu na XXII EP 2010, u najboljoj utakmici do sada odigranoj u I grupi u Nišu. Srbija je večeras u dvorani Čair, pred 500 gledalaca, u meču 3. kola I grupe, savladala Rusiju sa 3:1, po setovima 29:27, 27:25, 23:25 i 25:22, posle 121 minuta igre.

Prva pobeda Slovenije na prvenstvima Evrope

Slovenija, jedini debitant na XXII EP 2010, ostvarila je prvu pobedu na prvenstvima Evrope, pošto je danas, u prvoj utakmici 3. kola I grupe u Nišu, pobedila Belgiju sa 3:2, po setovima 22:25, 25:20, 12:25, 27:25 i 15:8, posle 121 minuta igre. U II grupi u Zrenjaninu danas je slobodan dan, a sutra sun a program utakmice 4. kola.