Seniori Srbije četvrti na svetu !

SENIORI – XIX SP 2018.

Muška seniorska reprezentacija Srbije zauzela je četvrto mesto na XIX SP 2018. u Torinu. SAD su večeras, u utakmici za treće mesto, pobedili Srbiju sa 3:1, po setovima 23:25, 25:17, 32:30 i 25:19, posle 127 minuta igre.

Utakmicu u dvorani Pala Alpitur posmatralo je 12 011 gledalaca, a sudili su Paulo Tursi iz Brazila i Nasr Šaban iz Egipta.

Nisu uspeli izabranici Nikole Grbića da osvoje medalju na Svetskom prvenstvu, iako su imali prilike za to. Povela je Srbija u meču za bronzu sa 1:0 u setovima, a zatim uspela da stigne i prestigne veliku prednost Amerikanaca u trećem setu, ali neodstajao je taj završni udarac za vođstvo, koji bi sigurno doneo bolju igru u četvrtom setu. Ovako, SAD su slavile zasluženo, a najboljim odbojkašima Srbije se nema šta zameriti. Igrali su borbeno, srecem, požrtvovano, ali u ovom trenutku to nije bilo dovoljno za medalju.

Posle izjednačene, ravnopravne borbe na početku meča, Srbija je povela sa 8:6, a SAD izjednačile na 10:10. Ponovo je Srbija stekla dva poena viška sredinom seta – 15:13, a zatim povela sa 17:14. Vodila je Srbija sa 19:16, ali su Amerikanci sa tri uzastopna poena poravnali na 19:19. Uzvratila je Srbija sa dva vezana poena za prednost od 21:19, pa potom i 24:22. Atanasijević je realizovao drugu set loptu za 25:23 i vođstvo Srbije od 1:0.

Početak seta je doneo ravnopravnu borbu, da bi SAD posle 5:5 povele sa 8:5, pa 10:6, 13:7 i 15:8. Vodili su Amerikanci u završnici sa 18:10 i 23:15, a set su dobili sa 25:17 i izjednačili na 1:1 u setovima.

U trećem setu Srbija je povela sa 4:2, a Amerikanci preokrenuli na 5:4, pa potom poveli sa 9:5. Smanjila je Srbija na 10:9, pa izjednačila na 11:11, ali su Amerikanci odmah napravili seriju od 4:0 i poveli sa 15:11. Uzvratila je Srbija i to na pravi način, serijom od 5:0 za vođstvo od 16:15. Preokrenuli su Amerikanci na 17:16, a zatim poveli sa 19:17. Usledila su tri vezana poena Srbije za vođstvo od 20:19, pa zatim vođstvo SAD od 22:21. Posle vođstva SAD 23:22, Srbija je preokrenula rezultat i povela sa 24:23. Nije Srbija iskoristila tri set lopte, da bi potom Amerikanci realizovali svoju petu set loptu za 32:30 i vođstvo od 2:1 u setovima.

SAD su u četvrtom setu povele sa 5:3, pa 7:5, a Srbija je izjednačila na 7:7, a zatim povela sa 10:9. Posle vođstva Srbije 11:10, Amerikanci su serijom 5:0 poveli sa 15:10. U nastavku je bilo 18:12 za SAD, pa 23:17, a na kraju 25: za pobedu SAD od 3:1 vrednu bronzane medalje.

Seniori Srbije se iz Italije vraćaju sutra (ponedeljak, 1. oktobar) u 10.55 časova, letovima iz Torina preko Rima.

Izjava Nikole Grbića

Izjava Nevena Majstorovića

Izjava Srećka Lisinca

Izjava Milana Katića

SENIORI – XIX SP 2018. (9 – 30. SEPTEMBAR) – TORINO, FIRENCA, BARI, BOLONJA, MILANO (ITALIJA) I SOFIJA, VARNA, RUSE (BUGARSKA):