Briljantni Atanasijević za petu pobedu Srbije !!!

SENIORI – XIX SP 2018.

Muška seniorska reprezentacija Srbije zabeležila je prvu pobedu u H grupi II faze XIX SP 2018. u Varni. Srbija je danas, u 1. kolu, savladala Francusku sa 3:2, po setovima 22:25, 26:24, 25:20, 18:25 i 18:16, posle 135 minuta igre.

Utakmicu u dvorani Dvorca sporta i kulture posmatralo je 420 gledalaca, a sudili su Ronald Stal junior iz SAD i Skot Meklin iz Kanade.

Još jednu odličnu utakmicu su odigrali izabranici Nikole Grbića, savladali Francusku posle pet spektakularnih setova i ostvarili važnu pobedu na putu ka Torinu. Birljirao je Aleksandar Atnasijević sa 38 osvojenih poena, ali pohvale zaslužuje kompletan tim. Nije Srbija dobro počela meč i praktično bez igre prepustila Francuzima prvi set. Preokret u finišu drugog seta, kada je Srbija od 22:24 stigla do 26:24. Još jedan fantastičan preokret viđen je u petom setu, kada je Srbija uspela da anulira tri meč lopte Francuza, a zatim je Uroš Kovačević asom doneo trijumf.

Na početku meča, posle izjednačenja na 3:3, Francuzi su poveli sa 6:3, pa 8:4 i 9:5. Smanjila je Srbija na 9:7, a zatim izjednačila na 10:10. Posle 12:12, Francuska je povela sa 15:12, a zatim tu razliku održavala do 18:15. Smanjila je Srbija na 18:17, ali su Francuzi odmah povećali na 20:17.

Ponovo je Srbija stigla na poen zaostatka (21:20, 22:21), ali su Franuczi prvi set dobili sa 25:22.
Francuska je povela u drugom setu sa 3:0, pa 8:5 i 14:9. Posle vođstva Francuza od 16:11, Srbija je smanjila na 16:13, a zatim posle 17:13, serijom 5:0 stigla do vođstva od 18:17. Odgovorili su Francuzi preokretom za prednost od 20:19, pa zatim i 24:22. Nisu se predavali odbojkaši Srbije i sjajnom serijom od 4 uzastopna poena stigli do 26:24 za izjednačenje na 1:1 u setovima.

Nošena preokretom u drugom setu, Srbija je povela sa 4:1 u trećem delu igre, pa zatim i sa 9:4, 10:7 i 13:8. Smanjila je Francuska na 13:10, a Srbija potom povela sa 15:11. Imala je Srbija prednost od 17:13, kada su Francuzi sa tri vezana poena smanjili na 17:16. Srbija je odmah povisila na 19:16, a zatim posle 21:19 serijom 3:0 stigla do 24:19. Iskoristila je Srbija drugu set loptu za 25:20 i vođstvo od 2:1 u setovima.

U trećem setu je Francuska povela sa 2:0, pa 4:1 i 8:4. Vodili su potom Francuzi sa 11:6, pa 13:7. Srbija je smanjila na 13:9, a Francuzi povećali na 17:11. U završnici, Srbija je smanjila na 19:15, ali su Francuzi odmah povisili na 21:15, pa 23:17, a set su dobili sa 25:18 i izjednačili na 2:2 u setovima.

Povela je Francuska sa 1:0 u petom setu, a Srbija preokrenula na 2:1, a zatim povela sa 7:5. Uzvratili su Francuzi serijom 3:0 za prednost od 8:7, da bi potom poveli sa 10:8. Vodila je Francuska sa 11:9, a na servis liniju je stao Atanasijević, da bi Srbija povela sa 12:11. Posle 13:12 za Srbiju, Francuska je preokrenula rezultat i stigla do meč lopte – 14:13. Nisu Francuzi iskoristili tri meč lopte, da bi Atanasijević doneo Srbiji prvu – 17:16, koju je Kovačević asom pretvorio u konačan trijumf za još jedno veliko slavlje odbojkaša Srbije.

Srbija će sutra, u 2. kolu H grupe, igrati protiv Argentine od 16.00 časova po našem vremenu, uz direktan prenos na TV Sport Klub 1.

Izjava Nikole Grbića

Izjava Aleksandra Atanasijevića

Izjava Uroša Kovačevića

Izjava Petra Krsmanovića

SENIORI – XIX SP 2018. (9 – 30. SEPTEMBAR) – TORINO, FIRENCA, BARI, BOLONJA, MILANO (ITALIJA) I SOFIJA, VARNA, RUSE (BUGARSKA):
II FAZA (21 – 23. SEPTEMBAR):
H GRUPA – VARNA (Dvorac sporta i kulture, 6000), BUGARSKA (Sudije: Ronald Stal junior iz SAD, Skot Meklin iz Kanade, Andrej Zenovič iz Rusije i Juri Ramires Ortis iz Dominikanske Republike):
1. KOLO – PETAK, 21. SEPTEMBAR:
SRBIJA – FRANCUSKA 3:2 (22:25, 26:24, 25:20, 18:25, 18:16)

FRANCUSKA – ARGENTINA 17.00 (16.00)

Plasman u III fazu takmičenja izboriće pobednici 4 grupe, kao i 2 najbolje drugoplasirane selekcije.