BPS gensp

Minimalna pobeda Francuza posle preokreta

SENIORI – XIX SP 2018.
Muška seniorska reprezentacija Srbije odigrala je večeras u Parizu drugu prijateljsku utakmicu protiv Francuske u okviru priprema za XIX SP 2018, koje će se odigrati 9 – 30. septembra u Bugarskoj i Italiji. U dvorani Pjer de Kuberten u Parizu, u zvaničnom prijateljskom meču, Francuska je večeras pobedila Srbiju sa 3:2, po setovima 26:28, 25:27, 25:19, 25:13 i 15:12, posle 128 minuta igre.

Posle bolje igre tokom prva dva seta, Srbija je povela sa 2:0, ali su na isti način uzvratili Francuzi i izjednačili na 2:2. U petom setu, Francuska je vodila sa 8:5, a Srbija uspela da izjednači na 12:12. Ipak, serijom 3:0, Francuska je peti set dobila sa 15:12, a meč sa 3:2.

Seniori Srbije se iz Pariza vraćaju sutra (ponedeljak, 3. septembar), a sa treninzima će nastaviti u Beogradu do polaska u Italiju.

Muška seniorska reprezentacija Srbije igraće u C grupi XIX SP 2018. u Bariju sa SAD, Rusijom, Australijom, Kamerunom i Tunisom, dok je Francuska svrstana u B grupu, u Ruse u Bugarskoj, sa Brazilom, Kanadom, Holandijom, Kinom i Egiptom.