Blistav start pionirki Srbije u Ivanjici

PIONIRKE – BALKANSKO PRVENSTVO 2014.

Pionirke Srbije su maksimalno pobedom počele Balkansko prvenstvo 2014. u Ivanjici. Srbija je danas, u meču 1. kola, savladala Bosnu i Hercegovinu sa 3:0, po setovima 25:15, 25:6 i 25:17, posle 65 minuta igre.

Utakmicu u dvorani Crnjevo posmatralo je 100 gledalaca, a sudile su Milena Mićović i Milica Davidović.

Pionirke Srbije su u svojoj prvoj utakmici u dresu reprezentacije maksimalno porazile Bosnu i Hercegovinu i najavile dobre igre u Ivanjici. Aleksandar Kočoski je izveo postavu tehničari Drašković i Perović, blokeri Pejičić i Radović i primači Rujević i Milunović.

Pionirke Srbije su odlično počele meč i povele sa 4:1. Bosna i Hercegovina je smanjila na 5:4, ali je na prvom tehničkom odmoru bilo 8:4 za Srbiju, a zatim i 13:5, pa 23:10. Odlično su igrale sve izabranice Aleksandra Kočoskog, a u prvom setu je najbolja bila smečerski raspoložena Milica Milunović sa 8 osvojenih poena.

U drugom setu Srbija je bila još ubedljivija, pa je na drugom tehničkom tajm – autu bilo 16:4. Bez obzira na veliku rezultatsku prednost, pionirke Srbije su plenile borbenošću i nekoliko puta izamimle gromoglasne aplauze publike zbog požrtvovanosti. Dejana Lekić je bila najbolji pointer drugog seta sa 9 osvojenih poena.

Posle izjednačenja na 2:2 na početku trećeg seta, Srbija je serijom 6:1 stekla prednost od 8:3 na prvom tehničkom tajm – autu. Smanjila je Bosna i Hercegovina prednost Srbije na 9:5, a zatim i na 11:7, pa 12:10 kada je Aleksandar Kočoski tražio tajm - aut. Na drugom tehničkom tajm – autu Srbija je vodila sa 16:12. Srbija je uspešno održavala rezultatsku prednost, a zatim je u finišu povećala na sedam poena – od 19:15 do 22:15. Posle tajm – auta Bosne i Hercegovine, Srbija je povela sa 23:15, a set je završila sa 25:17 za maksimalnih 3:0 na startu Prvenstva u Ivanjici.