BPS gensp

Francuzi do četvrtfinala posle „zlatnog seta“ na Banjici

SENIORI – KUP IZAZIVAČA 2016. – OSMINA FINALA

Crvena zvezda nije uspela da se plasira u četvrtfinale Kupa Izazivača 2016. u konkurenciji odbojkaša, pošto je večeras eliminisana od francuskog Arago Seta posle “zlatnog seta”. Francuzi su “zlatni set” rešili u svoju korist sa 15:9, posle 14 minuta igre. U regularnom toku, revanš utakmice osmine finala, Crvena zvezda je u dvorani USC “Voždovac” na Banjici, u Beogradu, pobedila Arago Set sa 3:0, po setovima 26:24, 25:23 i 25:23, posle 90 minuta igre.

U prvom meču, odigranom u Francuskoj, Arago Set je pobedio Crvenu zvezdu sa 3:0, po setovima 25:18, 25:19 i 25:19.

Po propozicijama CEV, ukoliko ekipe osvoje isti broj bodova posle dve utakmice, ukupnog pobednika će odlučiti „zlatni set“. Za pobede od 3:0 i 3:1 dobijaju se 3 boda, a ukoliko je rezultat 3:2, pobednik dobija 2, a poraženi 1 bod.

Spartak iz Ljiga će u revanšu osmine finala gostovati u Grčkoj. Meč Etnikos (Nikola Mijailović, Petar Turanjanin) – Spartak odigraće se sutra (sreda, 27. januar) od 18,00 časova po našem vremenu u Aleksandrupolisu.

U prvoj utakmici, odigranoj u Ubu, Etnikos je pobedio Spartak sa 3:2, po setovima 18:25, 23:25, 25:22, 25:20 i 15:9.

Rival Spartaku iz Ljiga u četvrtfinalu (17. februar i 2. mart), ukoliko eliminiše Grke, biće pobednik dvomeča između turskog Istanbula i portugalske Benfike. U prvoj utakmici, odigranoj u Turskoj, Istanbul je pobedio Benfiku sa 3:1 (25:18, 23:25, 25:21, 25:22). Drugi meč će se odigrati u sredu, 27. januara (21,30) u Portugaliji.