Spartak u osmini finala

SENIORKE – GM KAPITAL KUP IZAZIVAČA

Odbojkašice Spartaka iz Subotice plasirale su se u osminu finala GM Kapital Kupa izazivača, pošto su u „zlatnom setu“ savladale Vert iz Holandije sa 15:12, posle 13 minuta igre u šesnaestini finala. Spartak je večeras u revanš utakmici šesnaestine finala GM Kapital Kupa izazivača, u dvorani „Dudova šuma u Subotici, pobedio Vert, sa 3:1, po setovima 17:25, 25:13, 25:15 i 25:17, posle 92 minuta igre. S obzirom da je i prvi meč u Holandiji završen identičnim rezultatom, po pravilima CEV igran je „zlatni set“ koji je pripao Subotičankama. Spartak će u osmini finala GM Kapital Kupa izazivača igrati protiv pobednika duela Istr (Francuska) – Doprastav Bratislava (Slovačka). U prvoj utakmici Francuskinje su slavile sa 3:0, a revanš će se odigrati u Slovačkoj sutra od 16,30 časova.