TENT stao na poen od četvrtfinala

SENIORKE – KUP IZAZIVAČA 2018.

U fanatstičnoj atmosferi prepune dvorane SKC Obrenovac u Obrenovcu, TENT je bio na korak od još jedne senzacije i plasmana u četvrtfinale Kupa Izazivača 2018. Belgijski Hermes Ostende je večeras trijumfom u “zlatnom setu” sa 15:13, posle 15 minuta, eliminsao TENT. U regularnom toku revanša osmine finala, TENT je pobedio Ostende sa 3:0, po setovima 25:21, 25:16 i 25:22, posle 77 minuta igre.

U prvoj utakmici, odgiranoj u Belgiji, Ostende je pobedio TENT sa 3:0 (25:21, 25:18, 25:19).

Po propozicijama CEV, za pobede od 3:0 i 3:1 dobijaju se 3 boda, a ukoliko je rezultat 3:2, pobednik dobija 2 boda, a poraženi 1 bod. Ukoliko obe ekipe posle dve utakmice imaju isti broj bodova, konačnog pobednika će odlučiti “zlatni set” (do 15 poena), koji će se odigrati odmah po završetku druge utakmice.

Belgijanke su bolje počele meč i uspešno su odolevale napadima domaćina. TENT je sredinom seta uspostavio rezultatsku ravnotežu i potom poveo sa 16:15, pa 20:16. Smanjio je Ostende na 20:19, ali je TENT prvi set dobio sa 25:21.

Kao u prvom setu, i u drugom je Ostende bio bolji na početku i poveo je sa 7:3, ali je TENT postepeno smanjivao razliku, a zatim došao do potpunog rezultatskog preokreta i vođstva od 17:13, pa 22:14. Na kraju je bilo 25:16 za vođstvo Obrenovčanki od 2:0.

TENT je od starta trećeg seta zaigrao angažovanije, a Belgijanke su se izgleda već tada okrenule “zlatnom setu”. Vodio je TENT sa 6:3, a zatim sa 13:10, ali je Ostende uspeo da se vrati u igru i povede sa 14:13. Serijom 3:0, Obrenovčanke stižu do 16:14, a zatim i 20:16, odnosno 22:17. Treći set je TENT dobio sa 25:22, a meč sa 3:0, pa je usledio “zlatni set”.

Posle 1:0 za TENT, Ostende je stigao do prednosti od 3:1. Izjednačio je TENT na 5:5, a zatim je usledila žestoka ravnopravna borba za svaki poen. Imale su Belgijanke minimalnu prednost prilikom promene strana (8:7), da bi TENT stigao do vođstva od 9:8. Sjajni servisi Radmilovićeve i smečevi Lazićeve doneli su Obrenovčankama prednost od 11:9. Uzvratio je Ostende i poravnao na 11:11, Posle tajm – auta domaćina, gošće su povele sa 13:11, pa 14:12. Jelena Lazić je smanjila na 14:13, da bi Belgijanke potom osvojile 15. poen za plasman u četvrtfinale.

Ostende će u četvrtfinalu Kupa Izazivača 2018. (21. i 28. februar) igrati protiv Burse BBSK iz Turske.