TENT eliminisao Železničar posle “zlatnog seta”

SENIORKE – KUP IZAZIVAČA 2018.
TENT iz Obrenovca igraće u osmini finala Kupa Izazivača 2018, pošto je eliminisao Železničar iz Lajkovca trijumfom u “zlatnom setu” sa 15:13, posle 19 minuta igre.

U regularnom toku revanš mečašesnaestine finala, u dvorani SKC Obrenovac u Obrenovcu, TENT je savladao Železničar sa 3:0, po setovima 26:24, 25:23 i 25:19, posle 86 minuta igre.
U prvom meču, odigranom u Lajkovcu, Železničar je pobedio TENT sa 3:1 (24:26, 25:21, 25:19, 25:16).
Po propozicijama CEV, za pobede od 3:0 i 3:1 dobijaju se 3 boda, a ukoliko je rezultat 3:2, pobednik dobija 2 boda, a poraženi 1 bod. Ukoliko obe ekipe posle dve utakmice imaju isti broj bodova, konačnog pobednika će odlučiti “zlatni set” (do 15 poena), koji će se odigrati odmah po završetku druge utakmice.
TENT će u osmini finala igrati protiv pobednika duela između portugalske Ponta Delgade i belgijskog Ostendea. Prvi meč će se odigrati u Portugaliji ili Belgiji 24. januara, a revanš 7. februara u Obrenovcu.