BPS gensp

Crvena zvezda posle “zlatnog seta” u osmini finala

SENIORI – KUP CEV 2017.

Odbojkaši Crvene zvezde plasirali su se u osminu finala Kupa CEV 2017, pošto su u šesnaestini finala savladali belgijski Antverpen trijumfom u “zlatnom setu” sa 22:20, posle 25 minuta igre. U regularnom toku revanš utakmice šesnaestine finala, u dvorani USC “Voždovac” na Banjici u Beogradu, Crvena Zvezda je pobedila sa 3:1, po setovima 18:25, 25:21, 25:22 i 25:18, posle 108 minuta igre.

U prvoj utakmici, odigranoj u Belgiji, Antverpen je pobedio Crvenu zvezdu sa 3:0 (25:23, 25:23, 25:22).
Po propozicijama CEV, za pobede od 3:0 i 3:1 dobijaju se 3 boda, a ukoliko je rezultat 3:2, pobednik dobija 2 boda, a poraženi 1 bod. Ukoliko obe ekipe posle dve utakmice imaju isti broj bodova, konačnog pobednika će odlučiti “zlatni set” (do 15 poena), koji će se odigrati odmah po završetku druge utakmice.
Crvena zvezda će u osmini finala igrati protiv nemačkog Volejs Rajnmajna. Mečevi osmine finala Kupa CEV na programu su 1. i 15. februara. Prvi meč će se odigrati u Nemačkoj, a revanš u Boegradu.